MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE UCZNIÓW CKZIU Z DZIEĆMI Z CENTRUM OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZEGO NR 2 W SOSNOWCU.

48277382 367876870651881 3648272365139263488 n14 grudnia w Technikum nr 1odbyło się długo oczekiwane mikołajkowe spotkanie z dziećmi z Centrum Opiekuńczo – Wychowawczego nr 2 w Sosnowcu, zorganizowane przez Samorząd Szkolny oraz SK PCK.
Jak co roku, planowaniu i organizowaniu spotkania towarzyszyły ogromne emocje. Uczniowie  od kilku tygodni czynili przygotowania do tego przedsięwzięcia: organizowali zbiórki zabawek, spotkania w celu zaplanowania atrakcji i zabaw dla dzieci, tworzyli dekoracje, dzielili się obowiązkami  i pakowali prezenty. W każdej ze szkół odbyły się charytatywne kiermasze mikołajkowe, dochód z których został przeznaczony na zakup paczek dla dzieciaków oraz organizację spotkania. Wszystko po to, by  sprawić radość najmłodszym i na długo zachować cudowne wspomnienia.

I tak też się stało. Punktualnie o 16.00 zawitali do nas nasi mali goście wraz z opiekunami. Przywitaliśmy ich słodkim poczęstunkiem, ciepłym napojem i serdecznym uśmiechem.

Po poczęstunku nastąpiła niespodzianka, na którą czeka każde dziecko- wizyta Mikołaja z ogromną ilością prezentów. To co znajdowało się w paczce wzbudzało prawdziwe emocje Kiedy wreszcie każdy gość otrzymał swój prezent nastał czas na  liczne konkursy, zabawy i atrakcje, przygotowane przez młodzież naszego Centrum. A propozycji było co nie miara: gry zespołowe, karaoke, zdobienie pierników, tworzenie zwierzaków z balonów, malowanie twarzy,  czesanie fryzur, wspólne śpiewy i tańce oraz pamiątkowe zdjęcia. Zabawa była doskonała.

W spotkaniu uczestniczyło 25 uczniów- wolontariuszy CKZiU , którzy okazali ogromne serce, poświęcając swój czas i energię, by sprawić maluchom  radość i wywołać na ich twarzach uśmiech, bo jak napisał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Serdeczne podziękowania należą się również  sosnowieckiemu Stowarzyszeniu „ ART.- EDU” oraz piekarni „GAMI ” za wsparcie naszej inicjatywy, a także nauczycielom, którzy czuwali nad całym przedsięwzięciem.