WITAJ SZKOŁO - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 W TECHNIKUM NR 1 EKONOMICZNYM

70098585 2479826092292436 2720704629162639360 oTak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone  przygody, wakacyjnych przyjaciół.
Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się uroczystą akademią, podczas której nie zabrakło akcentów upamiętniających 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Społeczność szkolna, przy dźwiękach autentycznego alarmu przeciwlotniczego minutą ciszy uczciła pamięć ofiar tej okrutnej wojny.

Prowadzący akademię przypomniał, że "... był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. 1 września 1939 roku o świcie wojska niemieckie dokonały napaści na Polskę."
Rozpoczynający się rok szkolny to także jubileusz sześćdziesięciolecia istnienia sosnowieckiego "Ekonomika". Na ten fakt zwróciła uwagę pani dyrektor Maria Koźmin w swoim wystąpieniu. Przywitała serdecznie nauczycieli i uczniów, szczególnie ciepło pierwszoklasistów, którzy w murach naszej zacnej szkoły rozpoczynają swoją edukację. Aby ośmielić ich i sprawić, że poczują się jak w domu, pani Agata Krzak przygotowała prezentację dyrekcji i grona pedagogicznego.
Po uroczystej akademii młodzież udała się do klas na spotkanie z wychowawcami. A od jutra zabieramy się do codziennych szkolnych obowiązków.

"Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem....
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku - samych piątek! "