Kariera zawodowa absolwentów „ Gastronomika” w Sosnowcu

Wysoka jakość kształcenia przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną przyczynia  się do nabycia wysokich umiejętności przez naszych uczniów w różnych zawodach. Trzeba zaznaczyć, że nie obyło by się to bez dobrej współpracy z pracodawcami z Sosnowca  i okolicznych miast , którzy zapewniają praktyki zawodowe uczniom w renomowanych restauracjach i hotelach. Młodzież cieszy się dobrą opinią, a wielu z uczniów po skończeniu szkoły otrzymuje oferty pracy. Dowodem tego jest poniższe zestawienie absolwentów, którzy ukończyli szkołę na przestrzeni 10 lat. Ich sukcesem jest praca w  renomowanych restauracjach, hotelach na terenie miasta, regionu, kraju, a także innych krajów europejskich zajmując stanowiska od kucharza po szefa kuchni czy menagera. Zobacz jaką karierę zawodową robią nasi absolwenci!

Arkadiusz Bugajski   – obecnie : starszy kucharz w Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu

Piotr Piega –   Fish Tavern „Kounelas”,Mykonos, Grecja – kucharz , Restauracja „ Magiel Kulinarny „ w Sosnowcu – kucharz, obecnie : Restauracja „ Warsztaty Smaku „  w Tychach szef zmiany pełniący obowiązki szefa kuchni

Szymon Grecko –  Kucharz w restauracji Mańana w Chorzowie, obecnie : Hotel Bristol w Warszawie, stanowisko kucharz zimnej sekcji.

Kamil Ankiersztejn –  obecnie : kucharz w restauracji Pan De Rossa w Katowicach.

Tomasz Komin –  obecnie : zastępca szefa kuchni Restauracja Złoty Ul w Gliwicach.

Aleksandra Pacura –  obecnie : zastępca menagera Grafton Capital Hotel w Dublinie.

Leszek Kozieł –  obecnie : kierownik gastronomii w Domu Pomocy Społecznej  w Sosnowcu, a także magister GWSH  kierunku  turystyka i rekreacja ze specjalizacją hotelarstwo i gastronomia – ukończył Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach.

Mateusz Łuj –  uczestnik programu kulinarnego  „ 8 Smaków Europy”  nadawany w Telewizji Silesia, obecnie :kucharz w Park Hotel Diament w Katowicach.

Paweł Gierlach –  obecnie : Chef de Partie w Aberdeen Atlens Hotel  Wielka Brytania

Dawid Olas –  obecnie : Kucharz w Hotelu Angelo w Katowicach

Ryszard Kornecki  -  3 lata w hotelu**** Novotel Katowice na stanowisku kucharz ,1,5 roku jako szef kuchni w ”The Kredens” w West Bromwich  Wielka Brytania , 3 lata jako kucharz w.”The Karczma” w Birmingham Wielka Brytania,1 rok jako kucharz w „The Plough „ w Harborne Wielka Brytania,  obecnie:   kucharz w Hotelu*** Rycerski w Czeladzi.

Sebastian Nowak –  obecnie: kucharz w  Kaprys Food&Coffee w Sosnowcu.

Mateusz Maladyn –  obecnie : Sushi Master w Sakana Sushi Bar w Katowicach.

Łukasz Trela –  CDP Natura Residence Siewierz, obecnie : Demi chef de partie - Fleet Street Kitchen Birmingham Wielka Brytania.

Monika Kędzia –  obecnie: kucharz w Restauracja Stonehenge w Sosnowcu.

Sebastian Stachańczyk –  obecnie : kucharz w  Hotel Novotel  w Katowicach.

Mateusz Skóra –  kucharz w Hotelu Novotel w Katowicach,  a także magister GWSH  kierunku  turystyka i rekreacja ze specjalizacją hotelarstwo i gastronomia – ukończył Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach.

Łukasz Baca –  Szef kuchni w restauracji Zlote Piaski na Półwyspie Helskim, obecnie:  kucharz na statku Quinn Merry 2 .

Mateusz Lisiecki –  obecnie : Alter Ego Pub & Restauracja w Opolu.

Damian Góral –  student Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na kierunku Technologia żywności, obecnie : kucharz w restauracji Pyza w Dąbrowie Górniczej wpisanej do przewodnika po 151 najlepszych restauracjach w Polsce.

Łukasz Toborek –  odbył staż w  w „Copernicusie” ,  a później praca  w „Resto Illuminati”. Obecnie pracuje w Anglii w Hotelu Hilton w ośrodku wybudowanym specjalnie dla reprezentacji Anglii w piłce nożnej ( Hilton st George park ).

Szymon Grecko –  uczestnik programu kulinarnego „ 8 Smaków Europy” nadawany w Telewizji Silesia,  kucharz w restauracji „Mańana” w Chorzowie, obecnie :  kucharz  zimnej sekcjiw  Hotelu Bristol w Warszawie .

Kamil Dubiel –  uczestnik programu kulinarnego  „ 8 Smaków Europy”  nadawany w Telewizji Silesia, kucharz w  finalisty programu Top Chef Marcina Czubaka w jego autorskiej restauracji „Staromiejska 13 Emotikon Smile”, staż u Dariusza  Barańskiego w Concept 13 w Warszawie , obecnie :   staż w restauracja „3 rybki”   w Krakowie i pracuje w Studiu Kulinarnym ( 2 sztućce w przewodniku Michelin i 2 czapki w przewodniku Gault&milau).

Łukasz Kiczor –  uczestnik programu kulinarnego  „ 8 Smaków Europy”  nadawany w Telewizji Silesia, obecnie:kucharz w Restauracji „ Moja Pasja „ w Sosnowcu.

Mateusz Balcerak –  dwukrotny udział  w programie śniadaniowym  „Cafe Silesia”  w TVS Silesia, staż w Hotelu Monopol w Katowicach, obecnie : kucharz w restauracji Tamaryn MHotels  w Sosnowcu,

Damian Śpiewak –  kucharz w Hotelu  Fajkier*** welness spa Lgota Murowana Centuria*** wellnes spa Ogrodzieniec poziom 511 **** wellnes spa Podzamcze,    obecnie : kucharz w ośrodku  rekreacyjnym  w Niemczech.

Jakub Ranik –   kucharz  w Hotel Skalne  w Zakopanem,  Grand Hotel zakopane, obecnie : kucharz w ośrodku rekreacyjnym w Niemczech.

Marek Malara –  szkolenia 3 szkoleniach z Makro: Dania z drobiu; Dania flambirowane przy gościu; Dania kuchni regionalnej, casting w programie Top Chef , obecnie : zastępca szefa kuchni  restauracji Trattoria w Sosnowcu.

Bartłomiej Milik –  obecnie : Kucharz w jednostce wojskowej Wojska Polskiego.

Piotr Wilczyński –  obecnie : szef zmiany w Veitingahusid vitinn w Sandgerdi. Seafood, dorywczo kucharz  na statkach rybackich  takie do 60 m długości.

Arkadiusz Konfederak –  Kierownik w hotelu Qubus w Katowicach, obecnie : kelner w restauracji „Szafranowy Dwór” Hotelu Szafran  w Czeladzi.

Rafał Biały –  obecnie : kucharz w restauracji „ Szafranowy Dwór” Hotelu Szafran  w Czeladzi.

Paweł Śmiglewicz –  zastępca szefa kuchni w restauracji „ Szafranowy Dwór „ Hotelu Szafran w Czeladzi.

Adrian Lukoszek –  Restauracja „Winiarnia u Renarda”,  stanowisko kucharz Restauracja i Hotel „Marrakech” stanowisko szef kuchni  Hotel Diament**** „Restauracja Polska” stanowisko szef zmiany Restauracja „Magiel Kulinarny” stanowisko szef kuchni   Restauracja „Staudenwirt” na stanowisku kucharz. Ukończenie szkolenia z zakresu kuchni molekularnej Jean Bos Akademia Molekularna; Dyplom potwierdzający ukończenie kursu 9 kuchni tematycznych oraz warsztatu praca w zespole kucharskim i food coast, organizator EVACO Sp. Z o.o. w ramach projektu Trening Smak; Uczestnictwo jako juror wraz z Karolem Okrasą w IV edycji Kulinarnego Pucharu Regionu w Słupsku; Prowadzenie Live cooking show dla telewizji „TVP”; Prowadzenie warsztatów kulinarnych; Staż w Hotel „Weingarten”  we Włoszech; Staż u Holger Stromberg w Niemczech

Jonasz Papaj – kucharz - Ask i Zizzi Restaurant w Wielkiej Brytanii, kucharz w restauracji Winiarnia  u Renarda w Sosnowcu, casting do programu i udział w  Hellskithen Piekielna Kuchnia,  obecnie : restauracja „ Jeffs” w Katowicach.

Marlena Barańska – hotelarz - kelnerka, barmanka, recepcjonistka w „Szafranowy Dwór”  Hotel Szafran**** w Czeladzi.

Igor Nowak -   kucharz  restauracji Prosecco wKatowicach , potem 1.5 roku  jako  zastepca szefa kuchni w „ Alter Ego” w Opolu, obecnie : kuchni „smak do kwadratu” w Czeladzi .

Joanna Farnicka –  obecnie : kucharz Japońska restauracja „Okonomiyaki Yo „                w Katowicach.

Szymon Marzec –  obecnie : kucharz w restauracji „ Smaki do Kwadratu „ w Czeladzi.

Magdalena Dzik –  kucharz w M hotels w Sosnowcu kucharz w Hotelu  Best western i  Park Hotel Diament w Katowicach.

Mateusz Majerczyk –  kucharz w Hotelu Best Western w Katowicach,  kucharz w restauracji „Fanaberia”  i „Cynamon”, kucharz w restauracji „Zaklęty Czardasz”,  kucharz w Hotel Stadion Śląski,  kucharz w restauracji „Burbon”, obecnie : szef kuchni w restauracji „ Stare i Nowe”  w Katowicach.

Michał Gajewski –  Hotel Angelo w Katowicach, Prosecco Bistro Wine Bar w Katowicach, obecnie :  kierownik sali  w restauracji „ Kryształowa” w Katowicach ,  sommelier, z poczatkiem roku zaczynam edukacje na WSET  (wine and spirits education trust) szkoła sommelierow mająca placówki w 46 krajach na całym świecie, level 2 wiec juz 100% sommelier  z dokumentem.

Piotr Moś –  obecnie : szef kuchni w „Fabryka Burgera „ w Katowicach.

Martyna Błądek –  Grand Hotel Reykjavik - housekeeping po 2 miesiącach floor supervisor, Fabryka czekolady FREYJA  w Kopavogur w Islandii.

Michał Nowiński – kucharz   Restauracja Pizzeria Dominum,  kucharz  w restauracji  „Szafranowy Dwór” Hotelu Szafran w Czeladzi, kucharz Hotel Verde w Kudowie Zdrój ,   kucharz Hotel Ted w Radomsku, obecnie:  Restauracja „Dworek nad Rozlewiskiem”  kucharz w Kluczach.

Monika Dobrzańska –  obecnie :  menager Pizzerii Moskva w Dąbrowie Górniczej.

Paweł Oczeretnik –  obecnie : szef kuchni restauracji „ Pod Filarami „ w Czeladzi.

Mateusz Baran –  kucharz w „ Kamienny Kasztel” w Chorzowie kucharz, Restauracja Villa Uphagena w Gdańsku.

Mateusz Daraż – obecnie :  kucharz w Hotelu Alpin w Szczyrku.

Michał Sowa –  kelner w  Hotelu  Pogoria Residence  w Dąbrowie Górniczej.

Wojciech Bernacki – kucharz – obecnie : kucharz w Restauracji „ Moja Pasja” w Sosnowcu.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .