CKZiU TECHNIKUM NR 1 EKONOMICZNE W GRONIE INNOWATORÓW BRANŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Innowator Branzowej Przedsibiorczoci RevasNasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą.
Już od marca 2021 roku, uczniowie klas drugich po gimnazjum rozpoczną realizację praktyk zawodowych poprzez platformę Branżowych Symulacji Komputerowych. Uczniowie kształcący się na kierunku technik ekonomista przez okres 4 tygodni będą „pracować zdalnie” w biurze rachunkowym, uczniowie technik reklamy poprowadzą firmę eventową, a technik weterynarii klinikę weterynaryjną.

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę produkcyjną lub usługową. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.
Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia.