Z CYKLU: LOSY NASZYCH ABSOLWENTÓW

absolwent 1Przedstawiamy naszą byłą uczennicę Małgorzatę Cierpiał, która obecnie prowadzi swoje biuro rachunkowe. Oto kilka słów od niej do obecnych i przyszłych uczniów: Uczniu! Albo może lepiej… Przyszły Młody Przedsiębiorco! To lepiej brzmi. Na szczęście trendy się zmieniają i obecnie szkoły, zwłaszcza technika szkolą uczniów na przyszłych przedsiębiorców, a nie pracowników etatowych. Swoją drogą czy to nie komiczne, że człowiek w wieku 15-16 lat musi już podjąć decyzję co chciałby robić w przyszłości? Wybrać liceum i postawić na przedmioty ogólne, a może pójść do technikum i skupić się na przedmiotach zawodowych, a może zawodówka? Ja też nie wiedziałam, po szkole chciałam połączyć studia i pracę, a więc to ukształtowało mój wybór. I wiesz co? Mi się udało! Wybrałam Technikum Ekonomiczne W Sosnowcu i kończąc szkołę w 2014 roku już wiedziałam, że swoją przyszłość wiążę z księgowością.
Od tego momentu wszystkie swoje działania skupiałam na jednym celu – rozwój w MOJEJ dziedzinie. Prawda jest taka, że aby zrealizować marzenie o własnym biznesie nie musisz posiadać świadectwa z piątkami od góry do dołu. Skup się na przedmiotach, które lubisz, których nauka nie sprawia, że rwiesz włosy z głowy i bądź w nich lepszy od innych. Ja tak zrobiłam? Kiedy wybrałam ekonomię niczym się nie wyróżniałam. Uczyłam się podstaw rachunkowości, ekonomiki i przedsiębiorczości razem z innymi. W kolejnych latach okazało się, że rachunkowość nie miała przede mną tajemnic, a podwójne zajęcia z księgowości komputerowej mijają mi jak spotkania z bliskimi znajomymi – szybko i już się do nich tęskni. Wtedy ukształtowała się moja decyzja. Po szkole rozpoczęłam studia w kierunku rachunkowości oraz kadr i płac. W tym samym czasie zdobywałam doświadczenie jako pracownik w biurach rachunkowych. Dzisiaj uczę się do ostatniego egzaminu na doradcę podatkowego i właśnie założyłam biznes księgowy.