Festiwal Nauki w Stylizacji

W dniach 25.01.2022r.– 27.01.2022r. w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkole I Stopnia nr 9 w CKZiU w Sosnowcu odbył się  Festiwal Nauki.

Jest to jedno z tradycyjnie odbywających się wydarzeń w Stylizacji, które łączy ze sobą naukę, zabawę i innowacyjne metody edukacyjne.
Uczniowie licznie wzięli udział w różnych konkursach organizowanych w ramach festiwalu np. w konkursie OMNIBUS – w którym uczestnicy musieli wykazać sporą ilością wiedzy z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Z zagadkami najlepiej poradziły sobie uczennice Marta Bomba z klasy 3 Tap, Roksana Chrząszcz z klasy 1 Tac oraz Monika Kaczmarek z klasy 3 Tap. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zagadka geograficzna ,,Małpa w koronie”. Poszukiwanym miejscem okazał się Gibraltar. Legenda głosi, że tak długo jak magoty będą rezydować na Gibraltarze, tak długo będzie on w posiadaniu  Wielkiej Brytanii, którą rządzi królowa Elżbieta II. Prawidłowo i najszybciej odpowiedziały: Sandra Czarnecka, Emilia Małecka, Małgorzata Szymanowska, Marcel Niewrzędowski, Marta Kocel, Julia Stanek, Malwina Orzeł, Oliwia Wilk, Marianna Sołtysik, Gabriela Jałocha.
W ramach festiwalu na lekcjach chemii zostały wykonane doświadczenia, które pomogły w zrozumieniu pojęcia gęstości cieczy.
W ramach Festiwalu Nauki uczniowie rozwiązywali na lekcjach quizy i zagadki z pogranicza logiki, matematyki i chemii. W konkursach zostały wykorzystane najnowsze rozwiązania z zakresu edukacji multimedialnej, jak tablica multimedialna i specjalistyczne oprogramowanie.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marianna Sołtysik uczennica klasy 3 Tcp, która wykazała się szczególnymi zdolnościami w konkursie ,,Mega Bryła 3D”.
Celem Festiwalu było rozbudzenie zainteresowania młodzieży znaczeniem przedmiotów  ścisłych we współczesnym świecie i zachęcanie do kontynuowania nauki  na kierunkach ścisłych i technicznych.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY, a organizatorom DZIĘKUJEMY!