“Ładniej” w Pałacu Kultury Zagłębia

W czwartek 17 marca 2022 roku o godzinie 12. 00 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej  odbył   się,  midisaż wystawy zatytułowanej „Ładniej”, ukazującej 75- letnią historię Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Otwarcia wystawy dokonał Grzegorz Drygała Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia wraz z Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Elżbietą Czernik.

W Dąbrowskim Pałacu Kultury można  zobaczyć prezentacje autorskich projektów absolwentów Stylizacji, które powstawały na przestrzeni ostatnich 25 lat. Kolekcja ta to efekt wspólnych działań uczniów i nauczycieli, odzwierciedlenie ich pasji, marzeń, nieograniczonych możliwości kreowania otoczenia to  historia szkoły zapisana w przedstawionych na ekspozycji  modelach.

Otwarciu towarzyszyły warsztaty  z zakresu stylizacji mody i fryzur oraz carvingu,

prowadzone przez nauczycieli i uczniów   Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Wystawę można oglądać do 31 marca 2022 roku.