ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

20221004 104214World Animal Day – Światowy Dzień Zwierząt obchodzony corocznie 4 października, został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Jego celem była zmiana zachowania ludzi w stosunku do zwierząt.
W ramach innowacji Follow the Paw prowadzonej w Technikum nr 1 uczniowie przygotowali plakaty i lapbooki w języku angielskim na temat zagrożonych gatunków - „Endangered species”  łącząc tym samym wiedzę zdobytą na zajęciach z przedmiotów zawodowych z nauką języka angielskiego. Na wystawie zostały także zaprezentowane przygotowane przez uczniów plakaty dotyczące praw zwierząt.
Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz wegańskich ciast i innych słodkości, a pieniądze zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu. Zebraliśmy 509,54 zł!!! Brawo!
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie!