Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października br. odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Podczas uroczystości dyrektor CKZiU pani Elżbieta Czernik złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie i kształcenie młodzieży. Przedstawiciele Samorządu szkolnego wygłosili piękne życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, na ręce dyrekcji przekazali symboliczne kwiaty.
Tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przeniosło wszystkich uczestników akademii do krainy poezji, muzyki i dobrej zabawy. Przygotowany przez młodzież koncert życzeń obfitował w strofy najwybitniejszych poetów. Wybrane dla nauczycieli piosenki przywoływały miłe wspomnienia. Jednak najwięcej emocji wzbudziły piosenki wykonane przez uczennice Technikum nr 7. Pola Bocianowska z klasy IV Tag zaśpiewała piosenkę Sanah i Dawida Podsiadło pt. „Ostatnia nadzieja”, Emilia Falkiewicz z klasy II Tac zaśpiewała utwór Ewy Farnej pt. „Bumerang”. Ponadto organizatorzy tegorocznej akademii klasy IV Tag i IV Tgb przygotowały konkurs wiedzy o szkole. W rywalizacji nauczyciele kontra uczniowie, ci pierwsi okazali się lepsi. Nie zabrakło podchwytliwych pytań . Niektóre odpowiedzi nie były oczywiste. Jednak wszyscy dobrze się bawili, a uśmiechy nie znikały z twarzy uczestników i kibicującej żywiołowo młodzieży. Akademię zakończyło wręczenie nauczycielom symbolicznych prezentów przygotowanych przez młodzież.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wyrazy uznania wszystkim Nauczycielom za codzienną pracę wkładaną w wyksztalcenie młodego pokolenia. Życzymy, by ta niełatwa misja przyniosła radość i satysfakcję. Życzymy również pozytywnych efektów działań, zrozumienia w oczach uczniów, wrażliwości oraz cierpliwości w pokonywaniu codziennych trudności.