CKZiU w finale konkursu „SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI”

Technikum Nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64, zostało finalistą II edycji ogólnopolskiego konkursu pod patronatem MEN „SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI” organizowanego przez Fundację  Fundusz Współpracy wraz z Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Jakość kształcenia zawodowego jest od kilku lat czołowym wyzwaniem i priorytetem w europejskiej i polskiej polityce edukacyjnej. Sosnowieckie Technikum nr 3 zostało docenione w obszarze „Współpraca z otoczeniem szkoły, w tym z pracodawcami” za realizację projektu „Gastronomia moją pasją i oknem na świat”.

Z kolei szkołami, które  otrzymały  status "Dobrej praktyki” w zakresie zapewniania jakości w szkołach zawodowych zostały:  Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w kategorii „Rozwój szkoły” -  za projekt „Prezentacja artystyczna prac uczniów w formie pokazu mody” oraz Technikum Nr 1 Ekonomiczne w kategorii  „Zaspokajanie indywidualnych potrzeb uczniów” za  projekt „Gazetka szkolna Śmiało”.

22 maja odbędą się obrady Komisji Konkursowej, która spośród 15 finalistów konkursu z całej Polski wyłoni praktyki nagrodzone oraz wyróżnione. Zdobywców nagród i wyróżnień poznamy podczas uroczystej Gali Konkursu „SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI”, która odbędzie się 8 czerwca 2017 roku w Warszawie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!