WYCIECZKA KLAS I W BESKID ŻYWIECKI

IMG 20180405 09310605 kwietnia, punktualnie o godzinie 7.15 uczniowie klas pierwszych Technikum Ekonomicznego, pod opieką nauczycieli oraz przewodnika, wyruszyli na dwudniową wycieczkę szkolną w Beskid Żywiecki. Pierwszym punktem naszego programu była Węgierska Górka, gdzie zwiedziliśmy Fort Wędrowiec- schron drużyny piechoty w kampanii wrześniowej. Obecnie w obiekcie mieści się muzeum, w którym mogliśmy obejrzeć militaria, a także zbiór dokumentacji fotograficznej, związanej z obroną Węgierskiej Górki, pochodzącej ze zbiorów żywieckiego Klubu Miłośników Oręża Polskiego Lech.

Następnie udaliśmy się na ponad  dwugodzinną wędrówkę górską do schroniska na Wielkiej Rycerzowej, zwanej perłą regionu. Spacer przez piękny świerkowy las, ścieżką ozdobioną wystającymi korzeniami drzew dostarczył nam wielu emocji. Po drodze mijaliśmy górskie panoramy, które  zachwycały nas przestrzenią, paletą barw oraz wspaniałymi widokami, od Babiej Góry i Pilska, na Tatrach kończąc. Po odpoczynku w schronisku udaliśmy się w drogę powrotną do Soblówki, skąd autokarem przejechaliśmy do hotelu, gdzie czekała na nas pyszna obiadokolacja.
Następnego dnia, zaraz po śniadaniu, pojechaliśmy do Żywca, gdzie zwiedziliśmy Rynek,  XV- wieczną katedrę Narodzenia NMP, Zamek oraz Pałac Habsburgów wraz z wspaniałym, zabytkowym parkiem zamkowym z ciekawymi okazami drzew oraz Domkiem Chińskim.
Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer na górę Matyskę, położoną pomiędzy miejscowościami Radziechowy i Przybędza koło Żywca w południowo-zachodniej części Kotliny Żywieckiej.
Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni nowych doświadczeń i doskonałego humoru.