MISTRZOSTWA SOSNOWCA W AEROBIKU SPORTOWYM - FESTIWAL SPORTU I TAŃCA W CKZiU

IMG0188Kolejna edycja Mistrzostw Sosnowca w Aerobiku Sportowym odbyła się 23 kwietnia br. w Technikum nr 1 Ekonomicznym w CKZiU ul. Grota - Roweckiego 64. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała pani Maria Koźmin - Wicedyrektor CKZiU. Tegoroczne zawody odbywały się w dwóch kategoriach: szkół ponadgimnazjalnych oraz w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W pokazach konkursowych uczestniczyły drużyny Technikum nr 1, II LO im. Emilii Plater, IV LO im. Stanisława Staszica oraz Szkoły Podstawowej nr 6 (dawne Gimnazjum nr 16) i drużyna z IV LO im. S. Staszica (dawne Gimnazjum nr 25). Przygotowane przez drużyny układy choreograficzne do muzyki, trwające ok. 5 minut, oceniało dwuosobowe, niezależne, profesjonalne jury. W ocenie brano pod uwagę wrażenia artystyczne oraz poziom techniczny układów. Występy dziewcząt wzbudzały aplauz publiczności i stanowiły spore wyzwanie dla jurorów, były bowiem niezwykle widowiskowe, a ich poziom bardzo wyrównany.

W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna z II LO im. E. Plater, na drugim miejscu uplasowało się IV LO im. S. Staszica, drużyna z "Ekonomika" zajęła tym razem III miejsce. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej najwyżej oceniono występ zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Mistrzostwa uatrakcyjniły występy formacji tanecznej GIM ONE z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orlęta" oraz pokaz na stepach uczennic z Technikum nr 1 Ekonomicznego.