"WIEDZA PRZYRODNICZA I MATEMATYCZNA W TWOICH RĘKACH" - KONKURS 'MATGEO"

DSC009524 kwietnia 2018 r.w Technikum Ekonomicznym nr 1 odbyła się V edycja Szkolnego Konkursu "MatGeo" pod hasłem: "WIEDZA PRZYRODNICZA I MATEMATYCZNA W TWOICH RĘKACH".
Konkurs składał się z dwóch etapów:
- w pierwszym zespoły dwuosobowe przygotowały model 3D obrazujący wybrane zjawisko geograficzne lub matematyczne
- w drugim młodzież zmagała się z zadaniami matematycznymi i geograficznymi.
W tym roku uczniowie przygotowując się do rywalizacji, musieli wykazać się  szczególną kreatywnością, wyobraźnią przestrzenną i logicznym myśleniem. Do konkursu przystąpiły zespoły z Technikum nr 3 (5 zespołów) i Technikum nr 1 (4 zespoły).

Zwyciężył zespół z Technikum nr 1: Laura Ślusarczyk i Adam Gołębiowski z klasy II c,
zajęły uczennice z klasy IV c: Anna Słupińska i Kinga Żokowska,

III miejsce wywalczyła Aleksandra Duda z klasy IV c i Bartosz Mazur z klasy III c.

Spotkanie zostało zakończone pokazem "erupcji wulkanicznej" przeprowadzonym przez uczniów z Technikum nr 3 – Patrycję Pietruszka i Ernesta Kunc z klasy I GŻ.
Dziękujemy Pani Dyrektor Technikum nr 1 mgr Marii Koźmin za przywitanie uczestników, słowa wsparcia i wręczenie nagród.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Organizatorzy:
mgr Urszula Kordecka-TarnowskA