POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

DSC 0188Kolejny rocznik absolwentów opuścił mury „Ekonomika”. 27 kwietnia br. zabrzmiał dla nich „ostatni dzwonek”. Uroczystość pożegnania miała jak zwykle elegancka oprawę. Młodzi adepci ekonomii i reklamy przeszli wzdłuż szpaleru utworzonego przez ich młodszych o rok kolegów, przy dźwięku braw i udali się do szkolnej świetlicy, gdzie odbyła się ich ostatnia szkolna akademia, której byli głównymi bohaterami.
Takim chwilom towarzyszą zawsze i radość, i wzruszenie. Aż trudno uwierzyć, że upłynęły cztery lata od chwili, gdy przekroczyli mury naszej szkoły. To były barwne cztery lata, obfitujące w radości i smutki, sukcesy i porażki, nowe przyjaźnie, udział w szkolnych imprezach i akcjach wolontariatu, zawodach sportowych. Dla absolwentów dobiegł końca pewien etap, ale zaczyna się nowy. Przed nimi nowe wyzwania – naturalna kolej życia.

Ciepłe, serdeczne słowa skierowały do tegorocznych maturzystów pani Elżbieta Czernik – Dyrektor CKZiU oraz Maria Koźmin  - Wicedyrektor CKZiU. Przedstawiciele absolwentów podziękowali Dyrkcji i nauczycielom za przekazaną wiedzę, opiekę, troskę i wspólnie spędzone chwile. Wyrazem wdzięczności były wręczone kwiaty.
Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią otrzymali nagrody, a najlepsi absolwenci  zostali uhonorowani „Złotymi Indeksami” uczelni wyższych.
Aleksandra Duda uczennica klasy 4 C otrzymała indeks Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, a  Karolina Dydek z klasy 4 A odebrała indeks Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 1 B.
Przed absolwentami ważny egzamin – MATURA. Życzymy wszystkim połamania piór!