Podchody z okazji Dnia Dziecka

28 maja br. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w CKZiU Grota - Roweckiego 64 w Sosnowcu odbyły się podchody - gra terenowa o tytuł „najbardziej spostrzegawczej szkoły”. Ta nieco zapomniana, a w przeszłości lubiana i popularna zabawa, zgromadziła rzesze uczestników.

Do rywalizacji stanęły drużyny ze szkół wchodzących w skład Centrum. Zespoły uczniowskie pod opieką nauczycieli na trasach biegu rozwiązywały zadania z sześciu różnych obszarów. Uczestnicy musieli pochwalić się wiedzą z zakresu matematyki, języka polskiego, translacji, wychowania fizycznego, geografii i innych dziedzin. Punktem docelowym dla wszystkich uczestników zabawy była sala gimnastyczna w budynku przy ulicy Grota- Roweckiego 64. Komisja w asyście ekspertów skrupulatnie sprawdziła poprawność wykonanych zadań, a następnie ogłosiła werdykt. Najbardziej spostrzegawczą szkołą okazało się Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Na uczestników ze wszystkich szkół czekały torby pełne słodkości. Dla tych, którzy czuli jeszcze niedosyt cukru przygotowano pyszne ciasta i orzeźwiającą lemoniadę. Wszystko po to, aby Dzień Dziecka każdemu uczniowi zawsze kojarzył się ze świetną zabawą, słodyczami, słońcem i radością.