WAKACJE, NARESZCIE WAKACJE...

KolDSC 0370ejny rok szkolny dobiegł końca. 22 czerwca br. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w Technikum nr 1 Ekonomicznym. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie spotkali się, by życzyć sobie udanego wakacyjnego wypoczynku. Niestety, radość ze zbliżających się wakacji została zmącona przez wstrząsającą wiadomość o tragicznej śmierci koleżanki – uczennicy Technikum nr 7. Pogrążona w smutku społeczność szkolna uczciła pamięć zmarłej minutą ciszy. Dyrektor CKZiU pani Elżbieta Czernik w swoim wystąpieniu do młodzieży zwróciła uwagę na kruchość ludzkiego życia i przede wszystkim życzyła uczniom bezpiecznych wakacji, bowiem tylko wtedy będą one udane. Pani Dyrektor zwróciła uwagę, by kierować się zdrowym rozsądkiem i dużą ostrożnością przy zawieraniu wakacyjnych znajomości, aby nie paść ofiarą złych ludzi, którzy mogą skrzywdzić.  Równocześnie wyraziła radość z faktu, że uczniowie szkoły osiągają dobre wyniki w nauce, zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach na różnym szczeblu.

Dwudziestu pięciu uczniów szkoły otrzymało za całoroczną, sumienną pracę świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Jedną z uczennic klasy pierwszej uhonorowano nagrodą za stuprocentową frekwencję, natomiast uczennica klasy II Sonia Delkowska została wyróżniona za zaangażowanie w życie szkoły i dokumentowanie w postaci fotografii ważnych wydarzeń szkolnego życia. Tegoroczna akademia nie została zakończona programem artystycznym ze względu na obowiązującą żałobę.

Po akademii uczniowie udali się do swoich klas, by z rąk wychowawców odebrać szkolne świadectwa.