Narodowe czytanie 2018

Narodowe czytanie "Przedwiośnia" w Zagłębiowskiej Mediatece

Narodowe czytanie "Przedwiośnia" w Sosnowcu. Po raz kolejny Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zostało zaproszone do współorganizacji tego przedsięwzięcia. W tym roku podczas kolejnej, siódmej edycji Narodowego Czytania – akcji odbywającej się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W sobotę 8 września 2018 w auli Zagłębiowskiej Mediateki „Przedwiośnie czytali przedstawiciele władz miasta, m.in. prezydent Arkadiusz Chęciński, aktorzy, politycy. W programie była oczywiście lektura fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego z udziałem publiczności oraz piosenki kabaretowe z okresu Dwudziestolecia Międzywojennego w wykonaniu aktorów Teatru Zagłębia Beaty Deutschman i Krzysztofa Korzeniowskiego przy akompaniamencie Ewy Zug.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .