ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

28 września 2018 roku w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkole I Stopnia Rzemieślniczo- Artystycznej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. W części oficjalnej pierwszoklasiści złożyli  ślubowanie, po którym zostali przyjęci w poczet szkolnej społeczności. Dyrektor CKZiU mgr inż. Elżbieta Czernik uroczyście przywitała zgromadzonych pierwszoklasistów, życząc im sukcesów w nauce.

Część druga, nieoficjalna, przebiegła w atmosferze twórczego współzawodnictwa i świetnej zabawy. Dla pierwszoklasistów został przygotowany quiz sprawdzający ich wiadomości na temat szkoły, którą wybrali. Każda klasa zaprezentowała swoje logo oraz okrzyk. Umiejętności plastyczne uczniowie zaprezentowali, malując portrety wychowawców. Na koniec tej wyjątkowej uroczystości „pierwszaki” zostały obdarowane torbami pełnymi kuszących słodyczy. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli wszystkim pierwszoklasistom życzenia powodzenia w nauce i przyjaznej atmosfery w gronie kolegów i koleżanek.

O 11.30 w Technikum nr 1 Ekonomicznym rozpoczął się specjalnie przygotowany na tę okazję PIKNIK. Dla pierwszoklasistów ze wszystkich szkół wchodzących w skład Centrum przygotowano szereg atrakcji. Była ognista zumba, aerobik, konkurs wiedzy o Centrum. Każda klasa miała okazję zaprezentować się na forum szkoły, reklamując swój profil kształcenia. Na rozbawionych pierwszaków czekała nie tylko duchowa strawa, ale także smakowite kiełbaski z grilla. Z pewnością ten symboliczny dzień przyjęcia do społeczności szkolnej na długo pozostanie w pamięci uczniów Centrum.

Wszystkim Pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby czas nauki w naszej szkole przyniósł wiele radosnych i twórczych chwil. 


© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .