ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

DSC 0009

W dniu 28 września odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej „Gastronomika”.
Podczas części oficjalnej Dyrektor Elżbieta Czernik uroczyście przywitała zgromadzonych pierwszoklasistów życząc im sukcesów w nauce.


Składając ślubowanie młodzież przyrzekała : pracować nad własnym rozwojem , uczyć się systematycznie, rozwijać swoje zainteresowania, odnosić się z szacunkiem do nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły , dbać o czystość , ład i porządek oraz godnie reprezentować szkołę. Przedstawiciele klas pierwszych wraz z wychowawcami odebrali z rąk Dyrekcji akty ślubowania przygotowane przez uczniów klas drugich. 
Po części oficjalnej poddano pierwszoklasistów sprawdzeniom, które miały pokazać, czy zasłużyli na miano uczniów naszej szkoły, czyli uczniów: kreatywnych, twórczych i posiadających ogólną wiedzę. 
Cechy te sprawdzono podczas kilku konkurencji. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania w teście o szkole, wyławiali ustami cukierki z wody i mąki. Przedstawiciele klas projektowali naszyjniki dla swoich wychowawców z makaronu oraz za pomocą węchu i smaku odgadywali przyprawy stosowane w kuchni.
Wszystkie konkurencje oceniało jury w składzie Pani Elżbieta Czernik, Pan Dariusz Chudzik, Pani Alicja Paruzel oraz uczeń klasy 2GŻ Ernest Kunc.
Zwycięską klasą została 1GHT, która wygrała dzień bez pytania.
Przedstawiciel klas drugich złożyli wszystkim pierwszakom życzenia powodzenia w nauce i przyjaznej atmosfery w gronie kolegów i koleżanek.
Po uroczystości związanej ze ślubowaniem uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udali się do budynku Technikum nr 1 gdzie spędzili czas na zabawach i grach integracyjnych.
Akademię przygotowali uczniowie klas 2GH i 2GTŻ wspólnie z wychowawcami : A. Dziedzic i A. Walc.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .