CZYTALIŚMY UTWORY PATRIOTYCZNE NA 100.LECIE NIEPODLEGŁEJ

3 października br. w czytelni biblioteki szkolnej Technikum nr 1 odbył się konkurs „Czytamy w CKZiU 2018 - O mojej Ojczyźnie”. Uczestnicy mieli za zadanie jak najpiękniej przeczytać wybrany przez siebie utwór literacki poświęcony Polsce, Polakom i ich walce o wolność, patriotyzmowi i miłości do Ojczyzny. Zgłosiły się 22 osoby (10 z Technikum nr 1, 8 z Technikum nr 3 i 4 z Technikum nr 7), które miały odwagę wystąpić ze swoją prezentacją. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, więc piękne słowa o Niepodległej płynęły wprost do serc zgromadzonej publiczności. Jury, w skład którego wchodziły panie: wicedyrektor Technikum nr 1 Maria Koźmin oraz mgr Sonia David - nauczyciel języka polskiego, miały trudne zadanie, by wybrać najlepszych. Po bardzo burzliwych obradach postanowiły nagrodzić następujące osoby:

I miejsce – Patryk Gimzia z Technikum nr 3,
II miejsce – Weronika Garycka z Technikum nr 1,
III miejsce – Wiktoria Szymanek z Technikum nr 7.

Jury również przyznało dwa wyróżnienia za dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny:

- Adam Gołębiowski z Technikum nr 1,
- Kamil Jabłko z Technikum nr 1.

Ponadto jury postanowiło podziękować za bardzo dobrą prezentację jeszcze dwóm uczennicom:

- Dominice Piotrowskiej z Technikum nr 3
- Małgorzacie Florczyk z Technikum nr 1.

To przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez bibliotekarki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego po raz czwarty. Należy podkreślić, że wszystkie edycje miały wysoki poziom, uczestnicy zawsze byli świetnie przygotowani. Kontakt z tekstem literackim zawsze ubogaca, a w Roku 100.lecia Niepodległej strofy o Ojczyźnie przypominają nam jak pokolenia Polaków walczyły o jej wolność.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .