Wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych

3 października br. uczniowie pierwszych klas naszej szkoły wyjechali na dwudniową wycieczkę do Zawoi. Pierwszego dnia odwiedzili Suchą Beskidzką, gdzie biorąc udział w grze miejskiej zwiedzali renesansowy zamek zwany "Małym Wawelem". Ponadto zobaczyli piękny park o XIX - wiecznym założeniu, oranżerię i Domek Ogrodnika. Najwięcej emocji wzbudziła słynna karczma Rzym z ballady Adama Mickiewicza pt. "Pani Twardowska".  Następnie wszyscy ruszyli do Zawoi, miejsca noclegu. Kolejnym etapem wyprawy był spacer do wodospadu na Mosornym, jednego z najwyższych w całych Beskidach. Drugi dzień wycieczki również przyniósł sporo wrażeń i zapewnił wiele atrakcji. W dużej mierze było to zasługą przewodnika, który zachwycił wszystkich opowieściami na temat przemierzanych pasm górskich. W schronisku Markowe Szczawiny, na zmęczonych piechurów czekała gorąca zupa. Był to bardzo intensywny dzień, który należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Podczas wycieczki wszyscy lepiej się poznali, zostały nawiązane nowe przyjaźnie. Z pewnością to pierwszy, ale nie ostatni wspólny wypad w góry.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .