Czytaliśmy utwory patriotyczne na 100.lecie Niepodległej

DSC 02643 października br. w czytelni biblioteki szkolnej Technikum nr 1 odbył się konkurs „Czytamy w CKZiU 2018 - O mojej Ojczyźnie”. Uczestnicy mieli za zadanie jak najpiękniej przeczytać wybrany przez siebie utwór literacki poświęcony Polsce, Polakom i ich walce o wolność, patriotyzmowi i miłości do Ojczyzny. Zgłosiły się 22 osoby (10 z Technikum nr 1, 8 z Technikum nr 3 i 4 z Technikum nr 7), które miały odwagę wystąpić ze swoją prezentacją. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, więc piękne słowa o Niepodległej płynęły wprost do serc zgromadzonej publiczności.


Jury, w skład którego wchodziły panie: wicedyrektor Technikum nr 1 Maria Koźmin oraz mgr Sonia David – nauczyciel języka polskiego, miały trudne zadanie, by wybrać najlepszych. Po bardzo burzliwych obradach postanowiły nagrodzić następujące osoby:
I miejsce – Patryk Gimzia z Technikum nr 3,
II miejsce – Weronika Garycka z Technikum nr 1,
III miejsce – Wiktoria Szymanek z Technikum nr 7.
Jury również przyznało dwa wyróżnienia za dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny:
- Adam Gołębiowski z Technikum nr 1,
- Kamil Jabłko z Technikum nr 1.
Ponadto jury postanowiło podziękować za bardzo dobrą prezentację jeszcze dwóm uczennicom:
- Dominice Piotrowskiej z Technikum nr 3
- Małgorzacie Florczyk z Technikum nr 1.
To przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez bibliotekarki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego po raz czwarty. Należy podkreślić, że wszystkie edycje miały wysoki poziom, uczestnicy zawsze byli świetnie przygotowani. Kontakt z tekstem literackim zawsze ubogaca, a w Roku 100.lecia Niepodległej strofy o Ojczyźnie przypominają nam jak pokolenia Polaków walczyły o jej wolność.
Serdecznie gratulujemy najlepszym, a odważnych czytających zapraszamy za rok.

 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .