CKZiU Grota-Roweckiego 64 wzięło udział w III Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego

Świadomy wybór zawodu oraz dalszego kierunku kształcenia to dla młodego człowieka niezwykle trudna decyzja. Warto poznać aktualną ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych, aby wybór ten był jak najlepszy i najbardziej trafny. Nasze Centrum wspiera młodzież w wyborach edukacyjno-zawodowych, podejmując różne inicjatywy i przedsięwzięcia.

Jednym z takich działań był udział w III Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego, które odbyło się w dniach 5-6 października br. Organizatorem eventu było Województwo Śląskie, Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach oraz Śląską Komendą Ochotniczych Hufców Pracy. Podczas Forum nasze Centrum zaprezentowało w nowoczesny i innowatorski sposób ofertę kierunków kształcenia na rok szkolny 2019/2020. Nauczyciele wraz z uczniami rozmawiali z młodzieżą szkół podstawowych oraz gimnazjalnych o możliwościach nauki w Centrum, praktykach i stażach zawodowych u pracodawców w kraju, a także za granicą, nowych zawodach i specjalizacjach. Nie zabrakło smacznych przekąsek i pozytywnego nastroju. Punktem kulminacyjnym był pokaz mody przygotowany przez uczniów Technikum nr 7, który nagrodzono gromkimi brawami.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną i zapraszamy na warsztaty zawodoznawcze, eventy oraz dni otwarte! Śledźcie na bieżąco naszą stronę internetową oraz fanpage szkół – nie zabraknie atrakcji…

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .