Kalendarz imprez na miesiąc luty

08.02 - otwarcie wystawy prac dzieci z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, pod kierunkiem artysty plastyka pani Marty Lachor - Winiarskiej
14.02 - "Na walentynkową nutkę"- spotkanie autorskie z poetką Bogusławą Szreder. Start: godz.12.00

Serdecznie zapraszamy!
WSTĘP WOLNY!!!

"Być może..."

2Kilka dni temu do galerii "Ładniej" zawitała kolekcja ubranek, upiętych na miniaturowych manekinach. Jej autorami są uczniowie klasy pierwszej TECHNIKUM Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w zawodzie technik przemysłu mody. To także pierwsza w życiu przyszłych projektantów ekspozycja, pierwsze kroki, pierwsze wyzwania. I chociaż do sukcesu przed młodymi adeptami sztuki projektowania jest jeszcze bardzo długa droga, częstokroć opłacona łzami, potem i ciężką pracą, to być może wśród tych kilkunastu  projektów znajduje się ten jeden, jedyny, który stanowić będzie zalążek prac i projektów na miarę tych WIELKICH. Trzymamy kciuki.

Kalendarz imprez na miesiąc styczeń

9.01. otwarcie wystawy prac uczniów klas I Technikum nr 7 w Sosnowcu
22.01. warsztaty z kaligrafii (zapisy w galerii, liczba miejsc ograniczona)

"Kiedy niemożliwe staje się możliwym..."

Bywają malarze, którzy przez lata pracując nad swoim warsztatem nie są w stanie uchwycić w swoich pracach tego co ulotne, co skrywa w sobie jakąś tajemnicę, zagadkę, czy też pewnego rodzaju niedopowiedzenie. Obojętnie jak tego nie nazwiemy, to "coś", intryguje a zarazem dopełnia kontakt odbiorcy z postrzeganym dziełem. To "coś" sprawia, że chcemy je oglądać i odkrywać, doszukując się wciąż czegoś nowego. Zdarzają się też / niestety rzadko / tak wyjątkowe osoby jak pani Lidia Wiewiórowska, której prace posiadają właśnie to "coś", a jej historia jest dość niezwykła. To historia sosnowiczanki, która po przejściu na emeryturę zapragnęła malować. Tę chęć nosiła w sobie długie lata, jednak praca zawodowa / kompletnie nie związana ze sztuką / pochłaniała ją bez reszty, uniemożliwiając rozwijanie swoich pasji. Marzenia o uczeniu się sztuki malarstwa spełniła córka pani Lidii, zapisując mamę na roczny kurs malarstwa w pracowni GRATIA ARTIS w Krakowie pod kierunkiem Piotra Suchodolskiego.

Mikołajki w Galerii Ładniej 2018

Dnia 6 grudnia 2018 roku w sosnowieckiej Galerii Ładniej młodzież z klasy I Ta, kształcąca się w zawodzie Technik przemysłu mody, brała udział w akcji Mikołajkowej, podczas której uczniowie przebrani w stroje Mikołajów zadbali o atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W trakcie Mikołajkowego spotkania można było wykonać kartki świąteczne według własnego pomysłu.