ZŁOTO dla Galerii "Ładniej"

W tym roku galeria "Ładniej" została uhonorowana przez organizatorów XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "INNE SPOJRZENIE" Złotym Medalem za współpracę przy jego organizacji. Już po raz kolejny galeria prezentowała prace uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "INNE SPOJRZENIE", którego organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było "Co mi w duszy gra? - paleta uczuć i emocji". To trudny i pełen wyzwań temat, z którym jak zwykle młodzi ludzie świetnie sobie poradzili, ujmując problem w sposób najbardziej im zrozumiały: prosty i czytelny. Jury doceniło wrażliwość oraz indywidualne predyspozycje dzieci i młodzieży. Prace można nabywać za symboliczną złotówkę i wesprzeć tym samym Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu. Pamiętajmy, że to szczytny cel. A zatem zapraszamy i zachęcamy gorąco wszystkich do odwiedzenia galerii.

"KRYSZTAŁ OD NOWA"

Obok "SZKLANYCH IMPRESJI" w galerii pojawiła się wyjątkowa ekspozycja autorstwa Elżbiety i Sebastiana Pietkiewiczów pt. "KRYSZTAŁ OD NOWA". To unikatowe eksponaty, które zachwycają prostą formą i perfekcją zdobień, nawiązujących do czterech żywiołów/wody, ognia, powietrza i ziemi/. Kryształowe bombonierki z porcelanowymi przykrywkami, czy karafki na domową nalewkę, to powrót do wspomnień w nowej odsłonie a zarazem zatrzymanie czasu. Emaliowane garnki - hit minionej epoki, które już dawno poszły w zapomnienie u Pietkiewiczów odnalazły nowe życie. W połączeniu z kryształami stanowią niezwykle interesującą formę tak użytkową jak i dekoracyjną. Szklane cudeńka w połączeniu z prezentowanymi fotografiami z procesu technologicznego w hucie szkła "Julia" tworzą całość. Warto nadmienić, że Elżbieta i Sebastian Pietkiewiczowie są  laureatami wielu prestiżowych wystaw oraz nagród /ostatnio -  wyróżnienie MUSTHAVE za kolekcję METROPOLIS, BLANCA, ŁATKI/. Prace Pietkiewiczów zdobią nie tylko galerie czy niszowe wnętrza kolekcjonerów, często wychodzą poza kraj, ciesząc się dużym uznaniem. Miłośników szkła oraz designu zapraszamy do odwiedzenia galerii „Ładniej”. Wystawa potrwa do 28.06. br

SZKLANE IMPRESJE

Od kilku dni uwagę przechodniów przyciąga przygotowana w witrynie galerii ekspozycja prac uczestników kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik technologii szkła w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu. Na przygotowaną wystawę składają się głównie prace użytkowe: barwne misy, patery, ozdoby oraz inne przestrzenne wyroby ze szkła, wykonane techniką fusingu oraz Tiffaniego. Prezentowane prace stanowią jedynie wąski zakres możliwości i umiejętności uczestników kursu kwalifikacyjnego. Wszystkich chętnych do podjęcia trudnych wyzwań związanych ze szkłem oraz rozwinięcia skrzydeł zapraszamy na kurs! NABÓR TRWA!

KALENDARZ IMPREZ NA MIESIĄC CZERWIEC 2019

7.06. - "KRYSZTAŁ OD NOWA" - wystawa fotografii z produkcji szkła kryształowego w hucie szkła "Julia" oraz kolekcji autorskich ELŻBIETY I SEBASTIANA PIETKIEWICZÓW
10.06.-  XVII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "INNE SPOJRZENIE" - wystawa pokonkursowa
19.06. - Ekspozycja modeli strojów zaprojektowanych przez uczniów Technikum nr7 Projektowania i Stylizacji Ubioru  w Sosnowcu pod hasłem przewodnim "Szarm & Szyk" /Premierowy pokaz kolekcji odbędzie się 12.06.br  w CKUIZ przy ul. Grota Roweckiego 66 w Sosnowcu/
Na te wyjątkowe wydarzenia SERDECZNIE ZAPRASZAMY wszystkich miłośników sztuk pięknych!

W ŚWIECIE LALEK

wystawa laLEK30 maja br. w Galerii Ładniej miała miejsce niecodzienna wystawa. Z okazji Dnia Dziecka pani Magdalena Telecka, zaprzyjaźniona z Galerią Ładniej mieszkanka Sosnowca, pasjonatka, kolekcjonerka lalek, udostępniła zwiedzającym swoje bogate zbiory. Tarja, Samuel, Lili,Salli, Sissi, to imiona tylko wybranych lalek, posiadających własne mieszkanie, meble i niezbędne do "życia" akcesoria. Prezentowana w galerii kolekcja to w większości lalki kolekcjonerskie typu BJD (Ball - jointed -dolls) - zwane potocznie "doollfie". Ich historia sięga Japonii.