27 lutego uczniowie klasy III a wraz z opiekunami Panią Bożeną Skibą i Panią Urszula Tarnowską udali się do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Uczestniczyli w wykładzie na temat malarstwa młodopolskiego oraz zwiedzili wystawę dotyczącą tego malarstwa Uczniowie dowiedzieli się, że malarstwo młodopolskie przełomu XIX i XX wieku to dzieła w których można obserwować tendencje panujące wówczas na świecie i w kraju. Dominowało w nim poczucie osamotnienia, przekonanie o bezkresie ludzkiego cierpienia, niemocy człowieka, wszędzie widoczny był nastrój pesymizmu, przemijania, atmosfera dekadencji (impresjonizm, symbolizm, dekoracyjność secesji, ekspresjonizm). Inspiracji malarzom dostarczały: sztuka średniowieczna, elementy archaiczne czy ludowe, natura, człowiek, postrzegany jako jednostka otoczona przez wszechświat, skomplikowana i nieodgadniona natura kobieca, będąca bohaterką secesji, świat mitologii, ludowych wierzeń czy baśni.

FERIESzanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi prosimy Państwa o zapoznanie się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych dopalaczami.
Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych,  które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku.

 https://wypoczynek.men.gov.pl/strona/Rodzice

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

DSC 0021 154877322291425 stycznia uczniowie klasy 2b wraz z Panią Agnieszką Drapallą oraz  Panią Agnieszką Naparty uczestniczyli w warsztatach, dotyczących analizy dzieła sztuki polskiej dawnej oraz współczesnej, przygotowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej technik malarskich, kolorystyki i kompozycji dzieł oraz podziwiania prac J. Matejki, H. Rodakowskiego, W. Kossaka, A. Grottgera, J. Chełmońskiego, T. Kantora i innych.

51715793 291409308203106 3045180131246080000 nDnia 6 lutego br. uczniowie klas maturalnych wraz z nauczycielkami, Panią Agata Krzak oraz Panią Anetą Bizugą, wzięli udział w zwiedzaniu Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Obóz KL Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady Żydów.

50303893 2304715399803507 7512165347101769728 n22 stycznia uczniowie klasy Ib wraz z opiekunami Panią Sonią David i Panią Katarzyną Olszak udali się do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Zwiedzili wystawy malarstwa realistycznego i młodopolskiego oraz sztuki współczesnej. Zobaczyli też multimedialną galerię historii Śląska, scenografii teatralnej i grafiki polskiej.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .