DSC 00966 grudnia, zgodnie z tradycją, w Ekonomiku zapanowała atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Do klas zawitał uroczy Św. Mikołaj ze słodkościami dla grzecznych uczniów ( a grzeczni przecież byli wszyscy). Czerwieni, uśmiechom i życzliwości nie było końca. Na szkolnych korytarzach rozbrzmiewały rytmy świątecznych piosenek. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka nr 2 w Sosnowcu.

75 grudnia br. czytelnia biblioteki szkolnej w naszym Ekonomiku zamieniła się w kafejkę „Caffe Ekonom”. W takim klimacie odbyło się spotkanie literacko-teatralne z rodzicami pod hasłem „Herbatka z szarlotką”. Impreza została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy CKZiU: panie Urszulę Gbyl i Iwonę Paligę.
Oprócz rodziców w spotkaniu uczestniczyły: pani Elżbieta Czernik – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, pani Małgorzata Nowak – wicedyrektor CKZiU, pani Maria Koźmin – wicedyrektor CKZiU, pani Ewa Jachym – kierownik szkolenia praktycznego w Technikum nr 3 oraz pani Katarzyna Kidawa – dyrektor sosnowieckiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej.

DSC 0205 229 listopada 2018 r. w Technikum nr 1 odbyła się lekcja "otwarta" połączona z debatą. Na lekcji "otwartej"  uczniowie zastanawiali się nad postawionym pytaniem: Czym dla mnie jest tolerancja?, Jaka jest granica między akceptacją i tolerancją? Użyli do dyskusji wykonane w grupach schematy złożone z kilkunastu określeń związanych z postawą tolerancji wobec innych ludzi. Wykazali zależność pomiędzy tolerancją – prawem i wolnością – demokracją.

47439850 311164586159172 1533048091945467904 n1Uczennica Technikum nr 1 Ekonomicznego, Weronika Janczyk, z klasy 4a, zakwalifikowała się do etapu centralnego IV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.
Głównym organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, natomiast  patronem naukowym - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Tematem wiodącym tegorocznych zmagań uczestników konkursu jest „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy”.
W bieżącym roku szkolnym do Olimpiady zgłosiło się 98 szkół z całej Polski. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło ponad 2200 uczniów ze szkół ekonomicznych i handlowych. Do udziału w eliminacjach okręgowych Komisje Szkolne wytypowały 398 uczniów z 89 szkół.
Spośród prawie 400 uczniów z całej Polski Weronika znalazła się na 15 miejscu. Do finału zakwalifikowano 62 uczniów, którzy 13 i 14 grudnia 2018 r. będą zmagać się w Bydgoszczy z trudnymi zagadnieniami ekonomicznymi w części pisemnej i praktycznej. Tytuł finalisty to nie tylko satysfakcja z sukcesu, ale również zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i oczywiście szansa na tytuł laureata olimpiady.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

46521788 2162880070441772 3865198609070817280 nDnia 21 listopada 2018 uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych pt. „Krew i mocz jako źródło informacji o stanie zdrowia, choroby czy uzależnienia”. Warsztaty odbyły się w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym. Prowadzącą zajęcia była Pani dr hab. n. med. Katarzynę Winsz-Szczotka, która na co dzień jest pracownikiem Oddziału Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

DSC 0275

30 listopada br. odbyła się w Technikum nr 1 Ekonomicznym uroczystość wręczenia certyfikatu potwierdzającego ustanowienie rekordu Polski w sztafecie biegowej ze względu na czas.
To oficjalne potwierdzenie osiągnięcia, które miało miejsce w ostatnim tygodniu roku szkolnego 2017/2018. Młodzież wraz z opiekunami-nauczycielami wychowania fizycznego biegała przez 170 godzin i 10 minut. Pokonali 1554 km, co stanowi 3886 okrążeń stadionu.
Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w stylu sportowym przygotowana przez uczniów Ekonomika pod kierunkiem pani Urszuli Gbyl. Prowadzący uroczystość – panowie Marcin Bucki i Mariusz Pietrasiak – przypomnieli w krótkiej prezentacji, jak wyglądały sztafetowe zmagania.

erasmusW ramach corocznego dnia Erasmusa w naszej szkole przyszli uczestnicy projektów unijnych mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądają praktyki zagraniczne, w jakich przedsiębiorstwach pracowali uczniowie, którzy wyjechali w maju 2018 roku na staż zagraniczny do Hiszpanii. Młodzież, która jest bogatsza o doświadczenia międzynarodowe związane z mobilnością przedstawiła w postaci prezentacji multimedialnej cały swój pobyt, miejsce zamieszkania, okolicę pobytu, zakłady pracy oraz program kulturalny, dzięki któremu zobaczyli wiele ciekawych zabytkowych miejsc. Uczniowie klas trzecich, którzy aplikują do kolejnego wyjazdu zakochali się w propozycjach oferowanych przez Program Erasmus plus. Trzymamy za nich kciuki podczas rekrutacji.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .