Uczestnicy Konkursu o tytuł „Mistrza Języka Polskiego”, który odbył się 25 stycznia br. zapewne z niecierpliwością oczekują na jego wyniki.
Miło nam ogłosić, że znamy już nazwiska laureatów konkursowych zmagań z niełatwą polszczyzną.
I miejsce zdobyła Weronika Janczyk z Technikum nr 1 Ekonomicznego uzyskując 48 pkt.
II miejsce – Karolina Powieczko z Technikum nr 1 Ekonomicznego – 47 pkt.
III miejsce zdobyły ex aequo: Karolina Wilczyńska z Gimnazjum nr 16 i Paulina Pawlak z Gimnazjum nr 18, które uzyskały 46 pkt.
O terminie wręczenia nagród poinformujemy uczestników i ich opiekunów.

20180216 104554Nie od dziś wiadomo, że uczyć można się nie tylko w szkole. Wycieczki szkolne to doskonała forma połączenia nauki i rekreacji. 16 lutego 2018 roku uczniowie klas trzecich i drugich Technikum nr 1 Ekonomicznego pojechali do Krakowa, aby poznać dokładniej osobowość i twórczość jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Stanisława Wyspiańskiego - nazywanego "czwartym wieszczem narodowym". Punktualnie o godzinie 800 grupa uczniów pod opieką pań Elżbiety Węgrzyńskiej, Iwony Sochackiej i Urszuli Gbyl wyruszyła busem do królewskiego miasta.

mapka polski ferieNa terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja „Bezpieczne ferie 2018”.
Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Na czas trwania akcji, która potrwa do 09 lutego br. został uruchomiony całodobowy telefon interwencyjny.
Pod numerem telefonu 32/ 207-70-77 można zgłaszać nieprawidłowości w organizacji wypoczynku. Podczas „Bezpiecznych ferii 2018” pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. śląskiego będą przeprowadzali kontrole turnusów figurujących w elektronicznej bazie wypoczynku (http://wypoczynek.men.gov.pl) w trakcie ich trwania.

DSC 0046 internetJuż po raz trzeci uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Grota - Roweckiego 64 uczestniczyli w tanecznym flash mobie, którego celem jest protest przeciwko przemocy wobec kobiet.
Koordynatorka akcji pani Halina Sobańska - prezes Stowarzyszenia Kobiety Aktywne - po raz kolejny poprosiła o przygotowanie i poprowadzenie układu tanecznego nauczycieli i uczniów naszego Centrum.

 22 stycznia opiekunowie Samorządu Uczniowskiego CKZiU oraz SK PCK złożyli wizytę podopiecznym Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie, by przekazać dary od młodzieży naszej szkoły. Ilość zabawek, książeczek, odzieży i artykułów szkolnych, zebranych podczas akcji, była imponująca. Wszystkim darczyńcom, w imieniu dzieciaków, pięknie dziękujemy.

IMG 20180124 092320W połowie stycznia 2018 roku rozpoczęły się Mistrzostwa Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt.
Nasze zawodniczki, po trudnej rundzie eliminacyjnej, dostały się do finału tych zawodów. Z każdym dniem trwania turnieju poprzeczka stawiana była coraz wyżej, a co za tym idzie wysiłek naszych dziewcząt był coraz większy. Na szczęście zeszłoroczne zimowe przygotowania na zajęciach SKS nie poszły na marne i zaowocowały dobrą dyspozycją naszych reprezentantek.

OWEUczennica Weronika Janczyk z klasy 3a Technikum nr 1 Ekonomicznego zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Spośród ponad 500 uczniów woj. śląskiego znalazła się w gronie 45 najlepszych olimpijczyków, którzy 12 stycznia 2018 roku zmagali się z trudnymi zagadnieniami ekonomicznymi. Zawodnicy olimpiady zgromadzeni w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mieli za zadanie napisać pracę na temat współczesnego rynku pracy, rozwiązać test z zakresu mikro i makroekonomii oraz dokonać analizy finansowej określonego przedsięwzięcia. Weronika Janczyk od początku roku szkolnego sumiennie przygotowywała się do olimpiady, co przełożyło się na osiągnięty sukces.
Życzymy jej powodzenia w dalszym etapie olimpijskich zmagań.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .