Wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą jest w Technikum nr 7

W sobotę 23 czerwca br. we Włocławku rozpoczęły się 72 PZLA Mistrzostwa Polski U20.
Pierwszego dnia zawodów rozegrano w sumie osiem finałów.
W konkursie pchnięcia kulą wprawdzie wygrała Ewa Różańska, ale tuż za nią wynikiem 13.59 uplasowała się Barbara Nowak uczennica Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca br. w piątek w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Gimnazjum nr 14 uroczyście zakończono rok szkolny 2017/2018. Z tej okazji odbyła się akademia, która zgromadziła całą społeczność szkolną: dyrekcje, nauczycieli, rodziców i uczniów. Tegoroczna uroczystość miała odmienny charakter ze względu na tragiczną śmierć uczennicy Technikum nr 7. Pogrążona w żałobie społeczność szkolna oddała hołd zmarłej minutą ciszy. Dla młodzieży, rodziców oraz wszystkich osób potrzebujących wsparcia została uruchomiona pomoc psychologiczna.

Uczennice Technikum nr 7 odbyły staże zawodowe w Hiszpanii

W dniach od 7 maja do 1 czerwca br. uczennice Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru przebywały na stażach zawodowych w Walencji w ramach projektu "Od stażysty do europejskiego specjalisty" realizowanego z programu PO WER VET.

Uczeń Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru nagrodzony podczas Gali Mistrzów 2018

18 czerwca br. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się GALA MISTRZÓW 2018. W czasie uroczystości Prezydent Miasta Sosnowca - Arkadiusz Chęciński wręczył dyplomy i nagrody wyróżniającym się w roku szkolnym 2017/2018 uczniom i nauczycielom. Wśród laureatów znalazł się Patryk Kielan uczeń II klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, rozwijający swój talent fryzjerski pod kierunkiem mgr Beaty Kijak. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne laury.

Uczniowie CKZiU z nową kolekcją „JUNGLE”

7 czerwca 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Grota Roweckiego 64, w ramach corocznego Święta Szkoły, uczniowie Technikum nr 7 Projektowania  i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej przedstawili w formie pokazu mody prezentację artystyczną pt. „Jungle”. Autorami prac jest młodzież pierwszych, drugich oraz trzecich klas. To wyjątkowe wydarzenie modowe od lat gromadzi sympatyków szkoły, entuzjastów mody oraz wszystkich, którzy poszukują własnej ścieżki rozwoju.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie  sesja  K 183
czerwiec - lipiec 2018r.

Harmonogram

Komunikaty Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie dostosowań do egzaminu zawodowego:
Komunikat1
Komunikat2

Uczeń Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru laureatem Międzynarodowego Międzyszkolnego Przeglądu Filmowego

Kamil Wędzicha uczeń Technikum nr 7 znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów I Międzynarodowego Międzyszkolnego Przeglądu Filmowego „Wylęgarnia”.
Jury konkursowe wysoko oceniło jego pracę rywalizującą w kategorii film dokumentalny lub fabularny.

7 czerwca 2018 roku w sali Multikina w Jaworznie odbyła się finałowa gala, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom. Ponadto zaprezentowano wszystkie nagrodzone projekty konkursowe. Uroczystość zakończył panel dyskusyjny z laureatami polskich i zagranicznych szkół. Konkurs „Wylęgarnia” odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.